post-title Snežaki na obisku pri Čebelicah https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220121_125223_resized_20220209_113215973.jpg 2022-02-10 12:59:14 yes no Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak

Snežaki na obisku pri Čebelicah

Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak
Snežaki na obisku pri Čebelicah

V mesecu januarju so otroci iz skupine Čebelice dobili 3 nove prijatelje – snežake. Seveda, snežaki niso kar sami prikorakali k nam, otroci so pomagali pri njihovem nastajanju… Le kako? Bele podolgovate vrečke iz blaga so napolnili z različnimi materiali; v prvo vrečo so s skodelicami natresali pvc granulat, za drugo vrečo so se morali še bolj potruditi – trgati revije in mečkati papir, pri polnilu za tretjo vrečo, pa so postali že pravi zdravniki – obrabljeno plišasto igračo so izpraznili in napolnili tretjo vrečo za snežaka. Nastalo je telo. Da bi bila njihova pojava res prava, smo jim dodali še roke, kapo, lonec, šal, metlo, nos, oči… v usta enega izmed snežakov, pa je celo skočila duda.  

Za otroke sva vzgojiteljici priredili tudi predstavo, prirejeno po pravljici Trije snežaki (S. Škrinjarić); nastopali so snežaki, katere smo skupaj izdelali.  

Lepo vabljeni vsi, da si jih ogledate pri okroglem oknu naše igralnice.

Skupina Čebelice

 

Skip to content