post-title Januar pri Mucah https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/02/84A54866-543C-4AC3-8047-A493EDE63410.jpg 2022-02-08 10:59:24 yes no Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak

Januar pri Mucah

Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak
Januar pri Mucah

Skrbimo za lačne ptičke 

Pri Mucah smo se pogovarjali o tem, kako živali preživijo zimo. Spomnili smo se na lačne ptičke. Iz pomaranč, ki smo jih oželi in si privoščili sok, smo izdelali ptičje krmilnice. Te smo odnesli v gozd in jih obesili na drevesa.

Sankanje na igrišču 

V začetku leta je zapadlo veliko snega, zato smo se odločili, da se toplo oblečemo in se gremo sankat na hribček. Kako smo uživali, si lahko ogledate na fotografijah.

Lov na medveda 

Rdeča nit januarskega tematskega sklopa je bila pravljica Lov na medveda (M. Rosen). Otroci so likovno ustvarjali s tehniko slikanja z vodenimi barvami in odtiskovanja medvedje šape. Vsak otrok je imel svojega medvedka, nato pa smo jih urejali po velikosti in razvrščali po barvi. Ogledali smo si tudi kamišibaj predstavo Veliki pulover malega medveda (D. Bedford).

Skip to content