post-title Po Kekčevih poteh https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/10/20221005_122153.jpg 2022-10-24 13:03:23 yes no Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak

Po Kekčevih poteh

Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak
Po Kekčevih poteh

V tednu otroka smo se otroci in vzgojiteljice iz skupin Ježki in Lisičke odpravili na skupno dogodivščino – na izlet v Kekčevo deželo. Junake iz zgodb o Kekcu in Kekčeve dogodivščine smo spoznavali preko pravljic, filmov in drugih raznolikih dejavnosti. Vsak dan pa smo odštevali dneve do našega izleta. Že vožnja z avtobusom do Kranjske Gore je bila za vse nas posebno doživetje. Tam smo se presedli na poseben avtobus – Bedanc bus, ki nas je odpeljal v Kekčevo deželo. Kje točno se skriva Kekčeva dežela ne vemo, ker del poti ostaja skrivnost za vse. V Kekčevi deželi nas je čakalo toliko dogodivščin – iz Bedančeve koče smo rešili Mojco, na ves glas smo skovikali in pregnali Bedanca, priklicali Kekca, pri Brincljevi koči smo se povzpeli po dvižnem mostu in se spustili po toboganu, se splazili skozi skrivnosten in temačen rov … Dobre volje nam ni manjkalo, poguma pa nam je ob pogledu na Bedanca za trenutek zmanjkalo. Ampak nič zato, teta Pehta nam je pogum vrnila, saj nas je pogostila s pecivom in čajem za korajžo.

Preživeli smo čudovit dan, poln novih doživetij. Skupaj smo se imeli lepo.

Skip to content