post-title Naravoslovni dan pri Francetovi jami https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/10/slika-ribice.jpg 2022-10-17 09:27:56 yes no Posted by Categories: Galerija, Vrtec

Naravoslovni dan pri Francetovi jami

Posted by Categories: Galerija, Vrtec
Naravoslovni dan pri Francetovi jami

V sodelovanju z Lovsko družino Ribnica, smo se 23.9.2022, v sklopu projekta Mreža gozdnih vrtcev in šol Slovenije, otroci  v dveh skupinah podali na raziskovalni pohod z lovcem Francijem Logarjem. Pot nas je vodila do Francetove jame, kjer so lovci – Urška Hren, Jaka Pogačnik, France Žuk na treh postajah povedali in pokazali veliko zanimivega. Podučili smo se o lovski opremi, si ogledali jelenovo rogovje, pobožali divjo mačko, medveda, kuno in polha ter prisluhnili živalskim zvokom, ki so prihajali iz roga in lovske piščalke. Mlajši otroci so pri ustvarjalnih delavnicah risali medvedove stopinje, starejši pa so si ogledali film o gozdnih živalih.

Dan je bil poln novih doživetij, za kar se lovcem zahvaljujemo.

Anja Cebin

Skip to content