post-title Igra s škatlami https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/03/thumbnail_IMG_20220119_092351.jpg 2022-03-07 12:55:15 yes no Posted by Categories: Dolenja vas, Galerija

Igra s škatlami

Posted by Categories: Dolenja vas, Galerija
Igra s škatlami

Vsak dan se nam nabira raznolika odpadna embalaža in z njo lahko popestrimo, obogatimo otrokovo igro v vrtcu. Škatla je za otroka lahko zanimiv material, skozi katerega se uči in spoznava svet okoli sebe.

Otroci so raziskovali različne škatle, z njimi rokovali, jih prenašali, z našo pomočjo gradili stolp in se zabavali, ko so ga podrli. Škatla je postala vozilo za medvedka, dojenčka,…Popestrili smo si gibanje v telovadnici. V veliko škatlo so se otroci skrili in kukali skozi odprtine. Ugotavljali in preizkušali so, skozi katero luknjo v škatli potisniti različno veliko žoga. In tako otroci rešujejo izzive, so ustvarjalni, spoznavajo prostor, njegove meje, si razvijajo gibanje telesa in uživajo v igri z drugimi malčki v skupini jelenčki. Nam pa je lepo, ko jih vidimo nasmejane in zadovoljne.

Vzgojiteljica Mojca Trdan

Skip to content