post-title Otroci in zdravje https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/03/thumbnail_IMG_20211020_095809.jpg 2022-03-07 12:59:56 yes no Posted by Categories: Dolenja vas, Galerija

Otroci in zdravje

Posted by Categories: Dolenja vas, Galerija
Otroci in zdravje

Tudi naš vrtec sodeluje v programu Zdravje v vrtcu, ki poteka v okviru Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Preko leta potekajo različne aktivnosti.

Zdravje je naše največje bogastvo. Zato je vloga nas odraslih, da otrokom privzgojimo zdrav način življenja, pri čemer smo jim dober vzgled. V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje. In kako najmlajše navajati, da ostanemo zdravi? Vsak dan, preko življenja v družini in v vrtcu. Otrok se navaja na različno zdravo hrano, omogočimo mu raznoliko gibanje v različnih prostorih, usvaja higieno in se uči varno skrbeti zase. Na nas vzgojiteljih pa je, da mu omogočimo dobro počutje, ki krepi njegovo samopodobo in samozavest.

Tudi otroci so naše bogastvo in naj bodo na koncu predšolskega obdobja širša tudi njihova spoznanja o zdravju.

Vzgojiteljica Mojca Trdan

Skip to content