post-title Juhuhu, maškare so tu! https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/03/20220301_090633.jpg 2022-03-03 13:07:09 yes no Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak

Juhuhu, maškare so tu!

Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak
Juhuhu, maškare so tu!

V naši igralnici so letos v času pusta potekale različne aktivnosti, s katerimi smo poskušali otrokom na čimbolj zanimiv in igriv način približati ta navihani čas.

Malčkom so še posebej blizu prstne igre in bibarije, zato so se ob tej priložnosti seznanili s Pustno igrico za pet prstov. Ob opazovanju slik v revijah in sodelovanju pri izdelavi plakata so spoznavali različne pustne šeme, jih poimenovali, ugotavljali njihove posebnosti. Otroci so med drugim izdelali pisane klovne, ki krasijo našo garderobo in hodnik.

S pomočjo staršev smo si uredili pustni kotiček s kostumi, različnimi pokrivali in rekviziti. Otroci so se tako dnevno spreminjali v različne šeme in bitja. Na pustni torek pa smo postali MURENČKI, ki so z glasbo plesom in zadovoljnimi obrazi širili dobro voljo.

Skupina Murenčki

Skip to content