post-title Angleške in nemške urice v vrtcu https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2023/06/20230525_133322.jpg 2023-06-14 05:28:53 yes no Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak

Angleške in nemške urice v vrtcu

Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak
Angleške in nemške urice v vrtcu

V letošnjem šolskem letu so otroci, iz oddelkov 5-6 let, obiskovali interesno dejavnost poučevanja tujega jezika. Izbirali so lahko med angleščino in nemščino. Angleške in nemške urice so potekale enkrat tedensko, v času počitka. Cilj je bil učenje tujega jezika na  zanimiv, otrokom prijazen in dostopen način. Otroci so spoznavali tuj jezik preko igre, pravljic in pesmi, ki vzbujajo njihovo zanimanje in radovednost. Igra je njihov svet, zato se v njem počutijo domače in sproščeno.

Konec meseca maja pa smo se zbrali na zaključni prireditvi. Otroci, ki so se učili nemško, so nastopali za tiste, iz angleščine, in obratno. Zapeli smo nekaj pesmi, se igrali preproste elementarne igre in gibalno uprizorili eno od pravljic.

Upava, da je interesna dejavnost dobra popotnica za nadaljnje učenje tujih jezikov v šoli.

Ana in Tatjana

Skip to content