post-title Mavrični gozd dotika https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2023/06/4.jpg 2023-06-13 07:15:48 yes no Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak

Mavrični gozd dotika

Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak
Mavrični gozd dotika

Skoraj vsakodnevno že po zajtrku pripnemo varnostne pasove in se odpravimo na svež zrak skozi naselje Lepovče do spomenika, kjer smo si ustvarili gozdno igralnico in se v njej počutimo že čisto domače. Gozd doživljamo z vsemi čutili; poslušamo ptičje petje, opazujemo živali in drevesa, pojemo malico, vonjamo svež zrak, premagujemo naravne ovire, tipamo različne površine, raziskujemo in se veliiiiiko igramo.

Otroci v gozdu razvijajo in krepijo svoje gibalne sposobnosti in spretnosti, krepijo svoje zdravje, razvijajo ustvarjalnost in kreativnost, razvijajo in krepijo medsebojne odnose in sodelovanje z drugimi ter dojemajo svet z vsemi čutili.

Otroci postajajo v gozdu vsak dan bolj pogumni, samozavestni in kar je najbolj pomembno, v vrtec se vrnejo bolj umirjeni in sproščeni.

Zapisali in fotografirali: Tjaša Hohkraut, dipl.vzg. in Špela Šmalc, dipl. vzg.

Skip to content