post-title Tradicionalni slovenski zajtrk https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/11/20221118_083104.jpg 2022-11-23 12:27:19 yes no Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak

Tradicionalni slovenski zajtrk

Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak
Tradicionalni slovenski zajtrk

V skupini mravljice smo na temo: “Čebelica, moja prijateljica”, v tednu od 14.-18.11. spoznavali čebelice in njihovo naravno bogastvo: za nas slasten med, ki nam je v petek, 18.11. teknil pri Tradicionalnem slovenskem zajtrku, seveda poleg drugih okusnih lokalno pridelanih živil, katere smo prek celega tedna uspeli spoznati. Izdelali smo si pogrinjke za dan zajtrka, s tehniko tiska plutastih zamaškov in tempera barve, igrali smo se FIT gibalno igro s pripomočki: Čebelice nabirajo med, ogledovali smo si različne slikanice o čebelah, prek njih in zgibanke “Čebelica, moja prijateljica” tudi razvili pogovor in  spoznali marsikaj novega, izvajali zabavne vaje za govorila …Obiskala nas je lutka ga. Čebela, ki je bila prisotna tudi na dan Tradicionalnega zajtrka, nam delila živila in nas na koncu tudi povprašala o okusnih dobrotah. Vsi so uspeli povedati, kako zelo dober je med, ker je sladek, zraven smo se obliznili z jezički, kot medo, ki ima najraje slasten med in ga imamo na plakatu: Telovadba z jezičkom. Sedaj vemo, da je čebelica prav zares naša prijateljica. 🙂

Zapisala: Diana Merhar

Skip to content