post-title Orientacijski pohod do Francetove jame https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2023/04/5.jpg 2023-04-21 12:45:54 yes no Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak

Orientacijski pohod do Francetove jame

Posted by Categories: Galerija, Rdeči krak
Orientacijski pohod do Francetove jame

Po programu Mali sonček, smo se v Polžkih odločili, da izpeljemo spomladanski orientacijski pohod do Francetove jame skupaj z družinami. Zbor družin je bil na parkirišču v Lepovčah, od koder smo štartali peš in se povzpeli po planinski poti vse do Francetove jame. Na planinski poti so nas čakale 4 naloge z elementi gozdne pedagogike. Starši so skupaj z otroki opravljali naloge, jih pri tem spodbujali, jim pomagali in jih usmerjali. Za vsako opravljeno nalogo, je otrok prejel žig na predhodno pripravljenem kartončku. Na cilju nas je pričakalo škratkovo pismo v katerem je pisalo, da nas nekje v bližini čaka skriti zaklad. Iz palice in lističev katere smo nabrali na poti, smo si naredili baklje in zakurili namišljeni ogenj. Baklje smo uporabili za osvetlitev poti do skritega zaklada. Ko smo našli skriti zaklad smo se z njim tudi posladkali.

Zapisala: Ines Mutić

 

Skip to content