post-title Gibanje za učenje in rast https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2023/05/20230511_095700.jpg 2023-05-27 16:49:49 yes no Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak

Gibanje za učenje in rast

Posted by Categories: Galerija, Oranžni krak
Gibanje za učenje in rast

Številni strokovnjaki s sveta nevrokirurških znanosti poudarjajo pomen gibanja za razvoj možganov. Z gibanjem namreč spodbujamo rast in plastičnost možganov, ki vplivajo na boljše učenje, izboljšujejo koncentracijo, ustvarjalnost, zmožnost reševanja problemov, zmanjšujejo stres in agresijo tako pri otrocih, kot tudi pri odraslih. Zato je zelo pomembno, da že v predšolskem obdobju omogočamo in spodbujamo gibanje, ki pa je ena od osnovnih otrokovih potreb. Otroci se tako z lastno gibalno aktivnostjo lažje sprostijo, umirijo, naučijo želenih vsebin ter se ob tem zabavajo.
Z različnimi gibalnimi oblikami želimo pri PETELINČKIH delovati na celostni razvoj otrok ter jim z lastno aktivnostjo nuditi vzor.

 

 

Skip to content