post-title Tradicionalni slovenski zajtrk 2021 https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2021/11/1637609535302.jpg 2021-11-22 20:35:22 yes no Posted by Categories: Galerija, Vrtec

Tradicionalni slovenski zajtrk 2021

Posted by Categories: Galerija, Vrtec
Tradicionalni slovenski zajtrk 2021

V petek, 19. novembra smo zajtrkovali kruh, med, mleko, maslo in jabolko. To je tradicionalni slovenski zajtrk, obenem pa tudi dan slovenske hrane in vsakoletni dogodek, ki se ga udeležimo tudi v vrtcu.  Na ta način otrokom še bolj približamo pomen zajtrka in lokalno pridelanih živil.

Igralnice smo okrasili z čebelami, satjem, se pogovarjali o čebelarstvu, kmetijstvu in peki kruha. Pri zajtrku pa so naše mize krasili unikatni »medeni« pogrinjki v barvah čebele.  Dan smo popestrili tudi s pesmijo, ogledom videa o pomenu lokalno pridelane hrane.

V sklopu Tradicionalnega slovenskega zajtrka nas je obiskal tudi župan občine Ribnica, gospod Samo Pogorelec, kateri nas je obiskal v igralnicah, z nami pozajtrkoval in prisluhnil znanemu Slakovemu Čebelarju.

zapisala Tanja Hauptman

Skip to content