post-title DOŽIVLJANJE PRAVLJICE “PALČIČ” PRI ZAJČKIH https://vrtecribnica.si/wp-content/uploads/2022/03/20220201_121758-1.jpg 2022-03-01 21:05:40 yes no Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak

DOŽIVLJANJE PRAVLJICE “PALČIČ” PRI ZAJČKIH

Posted by Categories: Galerija, Zeleni krak
DOŽIVLJANJE PRAVLJICE “PALČIČ” PRI ZAJČKIH

Ali poznate pravljico o Palčiču? Mi smo jo spoznali in se ob njej zelo zabavali in veliko raziskovali. V našem gozdičku smo uživali v zimskih radostih, opazovali, kaj je v gozdu pozimi drugače kot v drugih letnih časih. In glej ga – med vejami in snegom smo našli palčiča in vsak je svojega odnesel v vrtec. Izdelali smo mini gledališče in se s pomočjo figur vživljali v vloge. Spoznali smo družinsko drevo, otroci so skupaj s starši izdelali svoje družinsko drevo. Preizkusili smo tudi kako palčič plava v vodi – vsak je prinesel svojo palico, ki smo jo spustili v Bistrico in opazovali, katera  plava hitreje… To nas je spodbudilo tudi k eksperimentu Kaj plava, kaj se potopi.

Bilo je zanimivo in zabavno.

Zapisala: Katarina Zupančič

 

Skip to content